Skip to main content

Osvědčená receptura na ošetření kůže náchylné k zapařeninám

Ichtamolová mast spatřila světlo světa koncem 60. let minulého století a od té doby předvedla, že si umí skvěle poradit s chronickou uhrovitostí, opruzeninami, nemokvajícím intertrigem, kožními záněty a infekcemi, ale také například s růžovkou nebo s vyrážkou vyvolanou sluneční alergií.

Nyní můžeme v lékárně žádat neoPhytiol.

neoPhytiol mast na ošetření kůže

neoPhytiol

Mast na ošetření kůže náchylné k zapařeninám
neoPhytiol
Složení ve 30 g masti
Ingredients: Petrolatum, Zinc oxide, Paraffinum liquidum, Lanolin, Propylene glycol, Aqua, Ichthammol, Hydrogenated Vegetable Oil, Usnea Barbata Extract, Glycyrrhetinic acid, Allantoin.
Dávkování a způsob použití
Mast nanášíme v přiměřené vrstvě 1–3krát denně na místa náchylná k zapařeninám.
Upozornění
Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte při pokojové teplotě.

neoPhytiol je hojivá mast na bázi ichtamolu, oxidu zinečnatého a alantoinu. Tolik diskutovaná kyselina boritá byla nahrazena účinnějšími kyselinami z lišejníku a lékořice. Ačkoli vinou ichtamolu mast poněkud zapáchá, její účinky jsou jedinečné, a tak není divu, že ještě donedávna bývala součástí domácích lékárniček jako levná a přesto účinná první pomoc na kožní problémy.

Dříve narozeným se možná ichtamolová mast spojí s dobou, kdy cesta k moři nebyla zdaleka takovou samozřejmostí, jako je dnes. Tehdy si nešlo nevšimnout, jak si snad všichni východoněmečtí turisté bohatě natírají svá spálená ramena nahnědlou "smrdutou" mastí z růžového kelímku. Spáleniny se jim do rána jako kouzlem vyhojily, zatímco my druhý den stále ještě chodili s bolavými rameny zahalenými ručníkem. Ano, i tato mast, kterou jsme tehdy považovali za malý německý zázrak, nebyla ničím jiným, než ichtamolovou mastí, jen v poněkud atraktivnějším balení.
Touto mastí také během dospívání maminky mazaly svým ratolestem na noc na boláčky, které se s nepříjemnou pravidelností objevovaly tu na čele, na tváři nebo na bradě v souvislosti s uhrovitostí. Do rána zmizely, případně se konečně hnis proklubal na povrch a boláček se snadno vyčistil. Bývalo to tehdy jediné spolehlivé řešení na uhrovitost, a tak není divu, že ho tehdejší "puberťáci" ještě donedávna kupovali ke stejným účelům i svým dětem.

neoPhytiol se nanáší 1–3x denně na problematická místa. Je mastná, díky tomu poškozenou pokožku nevysušuje, ale naopak jí dává možnost lépe regenerovat. Tuto skutečnost ocení například lidé, které trápí zapařeniny mezi prsty, vinou častého máčení nezřídka mokvající. Některé běžně používané mastičky mokvající ekzém příliš vysušují, což má za následek velice nepříjemné svědění. S neoPhytiolem nic takového nehrozí, pokožka se příjemně promastí a hojení je tak rychlé a bez nepříjemných doprovodných jevů.

Úleva od některých kožních problémů se skutečně může dostavit mnohem snáz, než se domníváme. Léčba nemusí být vůbec drahá a navíc ji můžete mít doma kdykoli po ruce. Stačí jen vědět, po kterém přípravku se v lékárně ptát. Na léty osvědčenou recepturu neoPhytiolu od RosenPharmy se totiž můžeme plně spolehnout, stejně, jako jsme to kdysi dělali po vzoru turistů z NDR na zázračnou mast v růžovém kelímku...

neoPhytiol - ideální i na plenkové opruzeniny

Plenkové opruzeniny postihují, jak již název napovídá, pokožku miminek a batolat právě v oblasti plenek. A dokážou pěkně potrápit - děti i jejich maminky.
neoPhytiol - ideální i na plenkové opruzeniny
Zajímavé články