Skip to main content

NeoPhytiol - ideální i na plenkové opruzeniny

Plenkové opruzeniny postihují, jak již název napovídá, pokožku miminek a batolat právě v oblasti plenek. A dokážou pěkně potrápit - děti i jejich maminky.

neoPhytiol mast na ošetření kůže

neoPhytiol

Mast na ošetření kůže náchylné k zapařeninám
neoPhytiol
Složení ve 30 g masti
Ingredients: Petrolatum, Zinc oxide, Paraffinum liquidum, Lanolin, Propylene glycol, Aqua, Ichthammol, Hydrogenated Vegetable Oil, Usnea Barbata Extract, Glycyrrhetinic acid, Allantoin.
Dávkování a způsob použití
Mast nanášíme v přiměřené vrstvě 1–3krát denně na místa náchylná k zapařeninám.
Upozornění
Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovávejte při pokojové teplotě.

Citlivá pokožka malinkých dětí často reaguje na moč a stolici právě plenkovou opruzeninou. Postižená místa zčervenají, jsou podrážděná, na dotek horká a nepříjemně bolestivá. V tu chvíli by maminka dala cokoliv, aby svému děťátku co nejrychleji ulevila. Pokud se nejedná o bakteriální nebo kvasinkové plenkové opruzeniny, je ideálním a zaručeným přípravkem právě neoPhytiol.

NeoPhytiol je velice účinnou, přesto však nesmírně šetrnou mastí, a to i pro pokožku novorozenců. Všechny obsažené léčivé látky mají svůj původ v přírodě a neoPhytiol je díky tomu mastí první volby pro nejednu maminku. Vděčí za to následujícím látkám:

Kyselina usnová

získává se z lišejníků. V lékařství se využívá pro své spasmolytické, antimikrobiální a antivirové účinky. Na vnější zranění je v podobě masti dokonce účinnější než antibiotika.

Kyselina glycyrrhetinová (GLA)

obsahuje ji lékořicový kořen. Má silné protizánětlivé účinky, pokožce pomáhá stimulovat vlastní ochranné mechanizmy proti poškození (používá se například do ochranných krémů na opalování). Směle konkuruje kortikoidům.

Ichtamol

vzniká destilací živičných břidlic. Má silné regenerační schopnosti, antibakteriální, antimykotické a antiseptické účinky, tlumí záněty, zmírňuje svědění pokožky, podporuje její regeneraci a zjemňuje ji. Využívá se k léčbě akné, atopických ekzémů, lupénky, opruzenin, povrchových plísňových onemocnění a působí dokonce i proti tvorbě lupů.

Oxid zinečnatý

má čisticí, antimykotické a antibakteriální účinky. Používá se na akné, pro zklidnění citlivé a podrážděné pokožky a právě na ochranu zadečku miminek před opruzeninami.

Alantoin

je produktem metabolizmu kyseliny močové některých savců, v přírodě se pak vyskytuje například  v kostivalu lékařském. Podporuje novotvorbu tkáně a má výrazně hojivé a regenerační účinky. Díky svým vlastnostem se využívá hlavně při léčbě zánětů, ran či vředů.

NeoPhytiol si z přírody vzal to nejlepší. Je velkým pomocníkem všech maminek, které vědí, jak nepříjemným problémem dokážou opruzeniny být. A nejen opruzeniny. NeoPhytiol si tedy poradí s jemnou pokožkou miminek ale uplatnění najde i u dětí, které již dávno plenkám vyrostly - je totiž bezkonkurenční i na uhrovitost.

Maminky zkrátka vědí, že mnoho kožních bolístek svých dětí s přehledem zvládnou právě díky neoPhytiolu - masti, která sice dvakrát nevoní, zato mockrát pomáhá.

Osvědčená receptura na ošetření kůže náchylné k zapařeninám

Ichtamolová mast spatřila světlo světa koncem 60. let minulého století a od té doby předvedla, že si umí skvěle poradit s chronickou uhrovitostí, opruzeninami, nemokvajícím intertrigem, kožními záněty a infekcemi, ale také například s růžovkou nebo s vyrážkou vyvolanou sluneční alergií.
Zajímavé články